Historie

Máme za sebou již více než 70 let zpracovávání plastů. Tradice naší plastikářské výroby byla založena v roce 1946, kdy v Jablonci nad Nisou vznikl předchůdce našich dnešních závodů Plastimat. Ten se po několika letech v roce 1963 přestěhoval do Liberce přesně na místo našeho současného libereckého závodu.

Až do počátku 90. let jsme vyráběli spotřební předměty z plastu, v roce 1994 jsme se však přeorientovali na nově rostoucí odvětví – automobilový průmysl. Od té doby jsme patřili pod několik dalších firem, až jsme se v roce 2009 stali součástí Magna rodiny, a také jedním z nejvýznamnějších dodavatelů plastových dílů známým světovým automobilkám.

V současné době jsou součástí Magna Bohemia výrobní závody v Liberci a Nymburce, vývojové centrum a nástrojárna v Liberci a modulová centra v Lipovce a Plazech.

historie
magna international

Magna International

Kanadská společnost Magna International byla založena v roce 1957 a naše závody se její součástí staly v roce 2009. Spolu s pevným zázemím společnosti s dlouholetou tradicí jsme tak získali partnera, který vyznává stejné hodnoty jako my – progresivní myšlení a důraz na inovace. Právě za ně získala Magna International řadu významných ocenění za přínos celému automobilovému průmyslu.

Zajímavé určitě je, že pokud bychom spojili produkci všech členů rodiny Magna International, dokázali bychom společně vyrobit prakticky celý automobil.

Naše technologie

Výčet námi používaných technologií by mohl být opravdu dlouhý. Základem pro naši výrobu je na 230 vstřikovacích strojů pro konvenční i speciální vstřikování (Mucell, GID, 2K či zastřikování kovových zálisků). Naše výrobky jsou dále lakovány na lakovacích linkách na vodou ředitelné i ředidlové barvy a na montážních linkách zpracovávány pomocí strojů na děrování plastů (laserové, hydraulické, pneumatické) a svařování plastů (hotplate, ultrazvukové, vibrační, infračervené a nově i torzní). Součástí naší výroby je také několik robotických lepicích linek.

Unikátní technologií libereckého závodu je pak ovíjení uzavřeného rámu skelným vláknem, ale velkým přínosem pro nás je i řízený sklad na nárazníky.

V Nymburce se můžeme pochlubit jedinečnou konstrukcí lakovny nebo štíhlou výrobou bez procesních meziskladů, díky níž se proces výroby velmi urychluje.

nase technologie

Zákazníci

logo skoda logo vw logo seat
logo audi logo psa logo bmw
logo man logo psa logo mercedes